Gazi ve Şehit Yakınları Dernekleri Samsun Valisini Makamında Ziyaret Ettiler.
haberin resmi

Gazi ve Şehit Yakınları Dernekleri Samsun Valisini Makamında Ziyaret Ettiler.

    18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı kapsamında Gazi ve Şehit Aileleri Dernekleri Başkan ve Üyeleri, Samsun Valisi Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU’nu Makamında ziyaret etti.

    Ziyarete Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube’si Başkanı Adnan ADIYAMAN, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Ahmet DİRİL, EMŞAD ile beraberlerindeki Gazi ve Şehit yakınları katıldılar.

    Vali Sayın Hasan Basri GÜZELOĞLU yaptığı konuşmasında, “Şehitlerimiz ölmedi manevi varlıklarıyla sonsuza kadar aramızda olacaktır. Anılacaklar hatırlanacaklardır bizde onları vefamızla hatırlamak, anmak hatıralarını her dem yaşatmak için bize düşeni yapacağız. Ruhları şad olsun, mekânları cennet olsun. Gazilerimize de Allah sağlık versin. Bu aziz hatıra önünde ne söylense azdır. Milletin gönlündeki yerleri ilelebet sonsuza kadar payidar kalacaktır. Sizlerin şahsında tüm şehitlerimiz ve gazilerimize Türk milletine karşı verdikleri büyük değer için minnetlerimizi sunuyorum. Samsun’dan bu uğurda hayatını feda eden, dünden bugüne aziz şehitlerimize rahmet diliyorum. Sizlerin bize emanet olduğunuzu bilmenizi istiyorum. Devletin her kurumunu bu meselede emrinizde olduğumuzu bilmenizi istiyorum. Allah bize bir daha şehit acısı yaşatmasın. Ama gerekirse de bu milletin, bu değerler uğruna top yekün bu mücadeleden kaçınmayacağını da hiç kimse unutmasın.”dedi. 

    Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Samsun Şube’si Başkanı Adnan ADIYAMAN, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Samsun Şubesi Başkanı Ahmet DİRİL, EMŞAD temsilcileri Gaziler ve Şehit yakınları buradan ayrılarak Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Ali Yıldırım ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya YILMAZ’ı makamında ziyaret ettiler.

Geri Dön

 Son 15 Güncel Haberleri Tüm Haberler
 Derneğimizin Amacı
 Gazilerden Tiyatro Gösterisi
 Derneğimiz;Siyaset üstü ve tüm siyasi partilere eşit mesafededir.
 19 Eylül Gaziler Günü Çoşkuyla Kutlandı
 ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ
 SAMSUN'DA BAYRAM ÇOŞKUSU
 SAMSUN KAMUOYUNA DUYURULUR
 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ
 Gazi ve Şehit Yakınları 2.Genel Kurullarını Yaptılar.
 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Kutlandı.
 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü
  Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Polisevinde Yemek Verildi.
 Gazi ve Şehit Yakınları Dernekleri Samsun Valisini Makamında Ziyaret Ettiler.
 Kimse Yok mu Derneği Samsun Şubesi'nden Şehitlere Vefa.
 Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu’ndan Derneğimize Ziyaret