ŞEHİT İSTİHKAM ASTSUBAY ÜSTÇAVUŞ TOLGA PEHLİVAN BAFRA’DA SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
haberin resmi
Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan ve Valimiz Sayın Osman Kaymak, Hakkari ili Çukurca ilçesi Şentepe bölgesinde EYP’nin imhası esnasında meydana gelen patlama sonucu şehit olan İstihkam Astsubay Üstçavuş Tolga Pehlivan’ın, 07.04.2018 Cumartesi günü saat 12.45’de, Bafra ilçesi Yıldırım Beyazıt Camii’nde düzenlenen cenaze törenine katıldı.
 
        Hakkari Çukurca ilçesi Şentepe bölgesinde EYP’nin imhası esnasında meydana gelen patlama sonucu şehit olan Samsunlu hemşehrimiz İstihkam Astsubay Üstçavuş Tolga Pehlivan’a, Bafra ilçesi Yıldırım Beyazıt Camii’nde cenaze töreni düzenlendi.
 
        Burada, Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan, Valimiz Sayın Osman Kaymak, Samsun Milletvekilleri Akif Çağatay Kılıç, Orhan Kırcalı, Hasan Basri Kurt, Erhan Usta, Hayati Tekin, Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç, Vali Yardımcıları, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Ünsal Ağaoğlu, Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutan Vekili Sg. Alb. Tayfun Paşaoğlu, askeri, adli ve mülki erkân, kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve binlerce vatandaşın katılımı ile cenaze namazı kılındı.
 
        Kılınan cenaze namazının ardından dua yapıldı ve helallik alındı. Ardından şehidimizin cenazesi, askerlerin omuzunda cadde üzerinde bir süre taşındıktan sonra cenaze aracına konularak Bafra Garnizon Şehitliği'ne götürüldü. Burada şehidimiz İstihkam Astsubay Üstçavuş Tolga Pehlivan’ın naaş-ı, okunan Kur'an-ı Kerim eşliğinde toprağa verildi.
 
        Defin töreninin ardından Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan şehidimizin naaş-ına sarılı şanlı bayrağımızı şehidimizin babası Sadık Pehlivan’a ve eşi Sevde Katipoğlu Pehlivan'a öperek teslim etti. Cenaze töreninin ardından Sağlık Bakanımız Sayın Dr. Ahmet Demircan ve Valimiz Sayın Osman Kaymak, şehidimizin ailesine ve akrabalarına baş sağlığı dileklerinde bulunarak, acılarını paylaştı.
Geri Dön

 Son 15 Güncel Haberleri Tüm Haberler
 Derneğimizin Amacı
 Gazilerden Tiyatro Gösterisi
 Derneğimiz;Siyaset üstü ve tüm siyasi partilere eşit mesafededir.
 19 Eylül Gaziler Günü Çoşkuyla Kutlandı
 ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ
 SAMSUN'DA BAYRAM ÇOŞKUSU
 SAMSUN KAMUOYUNA DUYURULUR
 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ
 Gazi ve Şehit Yakınları 2.Genel Kurullarını Yaptılar.
 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Kutlandı.
 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü
  Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Polisevinde Yemek Verildi.
 Gazi ve Şehit Yakınları Dernekleri Samsun Valisini Makamında Ziyaret Ettiler.
 Kimse Yok mu Derneği Samsun Şubesi'nden Şehitlere Vefa.
 Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu’ndan Derneğimize Ziyaret