DEMOKRASİ ŞEHİDİ ÖMER HALİSDEMİR
haberin resmi

Samsun EMŞAV ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Dernekleri 15 Temmuz darbe girişiminin sembol ismi Şehit Ömer Halisdemir’in mezarını ziyaret etti.

Samsun EMŞAV ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Temsilciliği üyeleri, FETÖ mensubu hainler tarafından gerçekleştirilen 15 Temmuz darbe girişimi sırasında, Özel Kuvvetler Komutanlığı Karargâhı’nı canı pahasına savunan ve darbeci Tuğgeneral Semih Terzi’yi başından vurarak darbe girişiminin seyrini değiştiren Şehit Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’i kabri başında dualarla andı.

Samsun EMŞAV ve Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Başkanları Bilal ERİM ve Necati YILMAZ ziyaretle ilgili yaptığı açıklamada şunları söylediler;

“15 Temmuz gecesi darbe girişiminde bulunan hainlere karşı kahramanca mücadele edip darbeci hain generali alnından vurarak darbe girişimine engel olan, ve yaptığı destansı, kahramanca mücadele sırasında hainler tarafından şehit edilen Türkiye’nin kahramanı Piyade Ast.Kd.Bçvş. Ömer Halisdemir’i unutmadık, unutmayacağız. Rabbim Türkiye’mizin tüm demokrasi şehitlerinin şahadetlerini kabul etsin. Darbecilere karşı kahramanca mücadele eden tüm halkımıza şükran ve minnet duygularımızı sunuyoruz. Allah bir kez daha böyle bir olayı milletimize yaşatmasın.”

Geri Dön

 Son 15 Güncel Haberleri Tüm Haberler
 Derneğimizin Amacı
 Gazilerden Tiyatro Gösterisi
 Derneğimiz;Siyaset üstü ve tüm siyasi partilere eşit mesafededir.
 19 Eylül Gaziler Günü Çoşkuyla Kutlandı
 ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ
 SAMSUN'DA BAYRAM ÇOŞKUSU
 SAMSUN KAMUOYUNA DUYURULUR
 18 MART ŞEHİTLER GÜNÜ
 Gazi ve Şehit Yakınları 2.Genel Kurullarını Yaptılar.
 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü Kutlandı.
 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü
  Şehit Aileleri ve Gaziler Onuruna Polisevinde Yemek Verildi.
 Gazi ve Şehit Yakınları Dernekleri Samsun Valisini Makamında Ziyaret Ettiler.
 Kimse Yok mu Derneği Samsun Şubesi'nden Şehitlere Vefa.
 Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Yüksek Okulu’ndan Derneğimize Ziyaret